LOFT TARZI DEKORASYON YARATMA REHBERİ

LOFT TARZI DEKORASYON YARATMA REHBERİ

Loft Tarzı Dekorasyon Yaratma Rehberi

Modern şehir yaşantısının yaşam alanlarında yansıtılması üzerine kurulan loft dekorasyon, 1950’lilerin başında eski fabrika ve depoların dönüştürülmesi sonucunda ortaya çıkıyor. Bu sebeple daha çok metal ve gri renklerin egemenliğinde bir anlayış ortaya koyan loft stil, güçlü ve çağdaş yaşam formlarıyla uyumlu bir tavır sergiliyor. Daha özgür ve ferah iç mekan sevenlerin hayır diyemeyeceği loft stil, özellikle de modern görüntüsüyle son zamanların en sık tercih edilen stilleri arasında yer alıyor. Peki, doğru ve etkili bir loft tarzı dekorasyon nasıl yaratılır?

Grinin her tonuna yer açın

Diva Oturma Odası

Loft dekorasyonun en güçlü stil kodlarının başında gri rengin baskın oluşu geliyor. Eski fabrika ve hangarlardan miras aldığı metalik dokuyu en iyi şekilde yansıtan gri ve diğer tüm tonları, loft stil için ilk adım olabilir. Seçeceğiniz gri renkli mobilyalar, mekanda modernist bir bakış açısını yansıtırken, çok da maskülen bir silüet yaratıyor. Bu noktada koltuk veya aksesuar tercihinde grinin farklı tonlarını ilk sıraya alabilirsiniz. Ayrıca gri rengi çok daha sıcak tonlarda renklerle kombinleyerek yaşam alanlarında sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Metal detaylar konusunda cesur olun

Söz konusu loft tarzı dekorasyon olduğunda metal görünümlü mobilyalar, demirler, fabrikasyon yapıların genel havasını desteklemek konusunda oldukça iyi sonuçlar ortaya çıkarıyor. Özellikle de doğal dokusu korunmuş metal görünüm bu havayı destekliyor, yıpranmış efekti verilmiş detaylar, loft stili güçlendirirken endüstriyel atmosfere katkı sağlıyor. Eğer yaşam alanlarında loft bir stil anlayışı yaratmak istiyorsanız, mutlaka metal detaylar konusunda cesur olmalı, aydınlatmadan koltuğa, sehpadan kitaplıklara kadar birçok alanda metal kullanmalısınız.

Ahşap ve metali birlikte kullanmaya ne dersiniz?

Eva Yemek Odası

Son zamanların yükselen trendi ahşap mobilyalar, rüstik ve retro stili yansıtırken sıcak ve samimi bir atmosfer yaratıyor. Her ne kadar loft stilin tam tersi gibi dursa da farklı dokuların bir araya getirildiği eklektik anlayış ile güçlü bir armoniye dönüşüyor. Özellikle doğallığın korunmuş olması, loft stilin temel anlayışı ile paralellik gösterirken, modernist bir bakış açısıyla işlenmiş ahşap mobilyalar, metal ile etkili bir birliktelik sağlıyor. Bu noktada; metal detaylı mobilyaların stylingini ahşap aksesuarlarla yapabilir, hafif yıpranmış görüntülü deri bir koltuk ile loft stilin ana oyuncusunu tamamlayabilirsiniz.

YURT İÇİ VE YURT DIŞI MAĞAZALARIMIZA ULAŞIN LODA MAĞAZALARI