BENCH NE DEMEK? DEKORASYONDA HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

Yenilenen dekorasyon fikirleri, insanlara en son sezonu yakalayan bir firma ile çalışma isteği veriyor. LODA Mobilya, yeni sezonlara öncülük eden tarzı ile daima sizin için en uygun firma. Bu yazımızda yemek konseptini olduğu gibi değiştiren Bench akımına bir göz atacağız. Bench ne demek, nerede ve nasıl kullanılır, işlevselliği ve dekoratif zevki nasıl şekillendirir, bunları birlikte inceleyeceğiz.

Yenilenen Dekorasyon Fikri

bench ne demek Dekorasyon uzun süredir anlamını değiştirdi. Artık bir yaklaşım olarak sadece bir şeyi en doğru yere koymak anlamına gelmiyor. Dekorasyon, aynı zamanda artık bir ifade biçimi. Dekore eden kişinin zevkini, yaşam tarzını, seçtiği, satın aldığı ve kullandığı mobilyadan beklentisini, dolayısıyla da yaşam alanından beklentisini ortaya koyuyor. Yani bir anlamda dekorasyon bir üretim halini almış durumda. Kişinin kendi çevresini inşa etmesini sağlıyor, ailesiyle ve yakınlarıyla, dostlarıyla birlikte keyifli, verimli ya da yalnızca dingin bir şekilde zaman geçireceği alanı yeniden kurgulamasına yardımcı oluyor. Evdeki en yoğun maddi üretimin gerçekleştiği yer, eğer bir bahçe ya da sera yoksa, kesinlikle mutfak olarak alınabilir. Birlikte üretmek ve vakit geçirmek istediğiniz insanlarla paylaşmak istediğiniz birbirinden özenli ve lezzetli tatları mutfağınızda üretirsiniz. Ancak genellikle, mutfak dekorasyon sırasında ilk akla gelen yerlerden biri olmuyor. Sanki bu alan bir fabrika imiş de sadece üretim odaklı kullanılabilirmiş gibi düşünülüyor. Bu yüzden, dekorasyon fikirlerimize bir yenisi ekleniyor. Yemek odaları, hayatımıza ürettiklerimizi paylaşmak için giriyor.

Yemek Odalarını işlevsel ve Şık Kılmak

yemek odası bench kullanımı Yemek odaları uzunca bir zamandır insanlığın gündeminde. Özellikle eski filmlerde veya krallık dönemlerini anlatan eserlerde, o uzun, dikdörtgen masa muhakkak dikkatinizi çekmiştir. İşte insanlar paylaşım alanı olarak gördükleri ve başkalarına sunmayı seçtikleri yiyeceklerin sunum alanlarına bu örneklerde görüldüğü gibi gerçekten özen ve önem göstermişlerdir. Çünkü bu alan aynı zamanda sunan kişinin de diğerlerinin gözünde nasıl görünmek istediğinin bir göstergesi olacaktır. Günümüzde yemek odaları iki şekilde karşımıza çıkıyor. Bunlarda biri, ayrı bir oda fikrini korurken, diğeri, bir başka odada kendine yer açıyor. Ayrı bir oda fikrini koruyan, ismini de doğrudan yemek odası olarak muhafaza eden tür, halen ayrı bir oda olarak konsept tasarımı çalışılmış bir mekan düşüncesinden doğuyor. Genellikle yemek malzemeleri, tabaklar, sunum için gerekli araçlar bu odalardaki dolaplarda duruyor. Diğeri ise salona ya da mutfağa dahil sayılabilecek kadar yakın olan, ancak genellikle bir mobilya ile ayrılmış, odadan çok yemek bölümü olarak adlandırılabilecek bir konseptin ifadesidir. Ayrılan mobilya, genellikle bir dresuar, koltuk takımı ya da banko olabilir. Yemek odalarının yeni tarzları ise, çoğunlukla olabildiğince fazla kişiyi aynı anda ve sıcak bir mekânda ağırlamak üzerine kurulu. Bunun için, LODA Mobilya sizlere yepyeni bir olanak sunuyor.

Peki Tam Olarak Bench Ne Demek?

 Bench ne demek sorusunun yanıtını, alında kelimenin doğrudan dilimizdeki karşılığına baktığımızda kabaca anlayabiliriz. Bu kelimenin tam anlamı, Türkçede bank olarak geçiyor. Bench ne demek dediğimizde ise, dolayısıyla aslında sırt yaslamak için bir kısmı bulunmayan, dikdörtgen formunda oturma yerleri aklımıza gelmeli. Dikdörtgen formunda olduğu için bazı özelliklerine ayrıca dikkat etmek gerekiyor. Örneğin, dikkat edilmesi gereken bu özelliklerden biri oturma alanıdır. Dikdörtgen formun kısa kenarının uzunluğu ile, oturma alanınız eşit olacaktır. Bu yüzden çok dar bir bench tercih etmeniz konfor açısından anlamlı olmayacaktır. Rahatsız bir bench üzerinde, konuklarınızla ya da ailenizle geçireceğiniz zamanın kalitesi düşecek, bir an önce masadan kalkmak için talepler gelmeye başlayacaktır. 

palma bench yemek odası takımı Ayrıca, bu oturma alanının çok geniş olması da tercih edilmez. Çünkü yemek odası dekorasyonunda bench kullanmak isteyen bir kişi, muhtemelen masadan ayrılırken ya da masaya otururken sağladığı kullanım kolaylığına özen gösteren birisidir. Başta da bahsettiğimiz gibi, dekorasyon tercihleriniz sizin hakkınızda çok şey söyler. Eğer bu dikdörtgenin kısa kenarı çok geniş olarak tasarlanmışsa, muhakkak üzerinden atlayarak oturmak isteyen konuklarınız ya da aile üyeleriniz zorlanacaklardır. Bu sebeple masadan kalkıp bir şeyler almak, yiyecekleri tazelemek ya da yeniden sıcacık bir koymak işi daima benchin kenarında oturan insanlara kalacaktır. Eğer paylaşıma ve iş bölümüne önem veriyorsanız bu detayı kaçırmamanızı özellikle tavsiye ediyoruz. Bunun yanı sıra, dar benchler yerden kazanmak için tercih ediliyor olabilir. Ya da oturma alanı çok geniş olan geniş benchler de konfor için cazip bir seçenek gibi görünebilir. Ancak önemli olan hem konforu hem de işlevselliği doğru tasarım fikirleri ile bir araya getirebilen bir mobilya şirketiyle çalışabilmektir. Bu açıdan LODA Mobilya, özenli seçenekleri ile daima yanınızda olacaktır.

Benchin Kullanım Alanları

bench nerede kullanılır Bench ne demek diye sorduğumuzda, genel bir cevap artık alabiliyoruz. Ancak benchlerinizi seçerken ve evinizin dekorasyonunun bir parçası olarak kullanmaya karar verdiğinizde, onunla uyumlu bir hava yakaladığınızdan emin olmalısınız. Çünkü dekorasyonda bütünlük çok önemli bir detaydır.

 play bench loda Eğer evinizde klasik bir tasarım istiyorsanız, ancak işlevselliğinden ve aynı anda birçok kişiyi ağırlayabilme özelliğinden ötürü benchlerden de vazgeçemiyorsanız, Play Bench tam size göre. İçerisinde kullanılan ahşabın yüzeyde halen görünür olan detayları klasik dekorasyon anlayışınızı tamamlayacaktır. Palma bench ise bench serimizin en özel ve en canlı parçalarından biri. Palma, bildiğiniz üzere Kanarya adalarından birinin ismi ve bu bilgi tasarımcımızın aklında yer etmiş. palma bench loda Muhtemelen bu yüzden canlı detayları, ayakların desk ile buluştuğu kısımdaki muzip siyah ayrıntı ile Palma dinamizmini evinize getiriyor. Bench ne demek sorusuna ise yeni bir cevap oluyor. Eğer sizin dekorasyon seçimlerinizde bu bench size daha yakın geliyorsa, kesinlikle Palma serimizin diğer ürünlerine de bakmanızı öneririz. Bu seri ile tamamladığına evinize dinamik bir hava getirmek için en uygun tercih olacaktır. Jolly Bench seçeneğimiz ise, daha şık ve konforuna düşkün müşterilerimiz için en uygun seçenek olacaktır. Çünkü bu ürünü bench ne demek dediğimizde aklımıza gelen konfor ve işlevselliği aynı zamanda bir de şıklıkla buluşturuyor. jolly bench lodaTamamı masif, oturma yeri ise en üst kalite suni deri olan Jolly Bench, masanız için özel tasarlandı. Suni deri olması ise, apayrı bir ayrıcalık. Kalitenin sadece gerçek deri ile ulaşılabilir olduğunu düşünenleri yanıltacak kadar şık bir tasarıma imza atan LODA Mobilya, daima sizin için en iyisine ulaşmak için çalışıyor. Son olarak Retro tarzı tamamen alt eden ve modern çizgileri bench kültürüne taşıma cesaretini gösteren Harvey Bench, metal detayları, yalın formu ve tırtıklı meşe kaplaması ile masanızın vazgeçilmez bir aksesuarı olacak. Evinizi oldukça modern ve son zamana değen, hatta zamanın üstüne çıkan bir tarz ile donatmak istiyorsanız Harvey bench sizin için en uygun tercih olacaktır. harvey bench loda Bench ile ilgili öneri ve değerlendirmelerimizi bu yazımızda derlemiş olduk. Sizlerin seçiminde yardımcı olmasını umut ediyoruz.

YURT İÇİ VE YURT DIŞI MAĞAZALARIMIZA ULAŞIN LODA MAĞAZALARI