KLASİK ANLAYIŞIN ÖTESİNDE: MODERN YATAK ODASI MODELLERİ

Belki çoğu insan sadece geceleri, sadece uyumak için kullanıyor yatak odalarını. Evin en az aktif olarak kullanılan odası belki de. Üstelik misafir ağırlamayacağınız bir oda. Dolayısıyla belki de dekorasyon konusunda en sona bırakılan, üzerine en az titrenen oda. Ama yatak odalarında geçen her zaman insanın iç huzurunu kazanması, fiziksel ve ruhsal olarak dinlenmesi için çok önemli bir yere sahip. Bu minvalde modern yatak odası mobilya modelleri size yatak odanızın dekorasyonuna farklı bir perspektiften bakma ve yatak odanıza alışılmışa göre çok daha estetik ve dinlendirici bir görünüm kazandırma fırsatı sunuyor.

Modern Yatak Odası Mobilya Modelleri Klasik Anlayıştan Farklı Olarak Ne Sunuyor?

Loda Genga Model Yatak Odası

Öncelikle şunu bilmekte yarar var ki, klasik modellerle modern yatak odası mobilya modelleri kıyaslayacak olursak klasik modellerde estetik kaygıdan çok pratiklik ön planda. Dekoratif uyumu sağlamak adına en çok başvurulan yol basit bir renk uyumu. Yatak odasındaki yatak, gardırop, etajer, şifonyer, komodin gibi mobilyaların aynı renkte malzemelerle üretilmesi klasik anlayışta estetik dekorasyon için yeterli görülüyor.

Öte yandan modern yatak odası mobilya modelleri sunduğu rahatlık ve ferahlığın yanı sıra en az bir o kadar da estetik kaygı gütmekte. Estetik bakımından yatak odanızda ihtiyaç duyabileceğiniz bütün detaylara eğilen modern anlayış, yatak odası dekorasyonunu yüzeysel olmaktan kurtarım enine boyuna ele alıyor. Bu sayede sadece rahat bir uyku sağlamakla kalmıyor aynı zamanda iç huzur, dinginlik, göz zevki gibi konularda da gelişiminize yardımcı oluyor.

Modern Yatak Odası Mobilya Modelleri İncelenirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Loda Numa Yatak Odası Takımı

Yakın bir zamana kadar yatak odası dekorasyonunda çeşitlilik sadece farklı renklerden ibaretti. Oysa şimdi, özellikle modern yatak odası mobilya modelleri alanında ivmelenerek artan tasarım çalışmaları sayesinde yatak odalarına bambaşka görünümler kazandırmak mümkün. Bu açıdan bakıldığında ilk dikkat etmeniz gereken husus hem odanıza yakışacak hem de kullanırken ya da bakarken hoşunuza gidebilecek tasarımları belirlemeniz olacaktır. Seçeneklerin bolluğu oldukça olumlu bir şey olsa da seçim yapmayı da bir o kadar zorlaştırdığını unutmamakta fayda var. 

Renk Seçeneklerini Değerlendirin

 Modern yatak odası mobilya modelleri arasında seçim yaparken öncelikle odanızda hangi tonda ve dağılımda renkler kullanmak istediğinizi düşünmekte fayda var. Sadece renk konusunda bile pek çok seçenek sunan bu modeller arasından hem duvarlarınızı, hem evinizin diğer odalarının dekorasyonunu hem de renkler konusundaki kişisel beğeni ve tercihlerinizi göz önünde bulundurarak doğru bir seçim yapabilirsiniz. Renklerin yardımıyla modern yatak odası mobilya modelleri arasında nasıl farklar yaratacağınızı birlikte inceleyelim.

Koyu Renkler

Loda Siene Yatak Odası Takımı

Koyu renkler özellikle son dönemlerde, modern yatak odası mobilya modelleri içinde sıkça kullanılır olmuştur. En önemli katkısı odaya kattığı estetik görünümdür. Mevzubahis mobilya olunca koyu renkler tabiri caizse kaliteli, üst sınıf bir görünüm elde etmenin en kolay yoludur. Ama unutmamakta fayda var ki mobilyalarınızı koyu renklerden tercih ederseniz odaya giren ışığın yansımasını azaltacak ve nispeten daha karanlık bir ortama sahip olacaksınız. Eğer odanızın ışık almayla ilgili pek problemi yoksa ya da loş ortamlardan daha çok hoşlanıyorsanız koyu renkli mobilyalar sizin için oldukça uygun seçeneklerdir.

Parçalı Renkler

Genga Yatak Odası Takımı Loda

Modern yatak odası mobilya modelleri arasında sıklıkça kullanılan yöntemlerden biri de parçalı renklerdir. Aynı mobilyanın içinde mobilyayı belli alanlara bölerek yani parçalayarak farklı renkler kullanılması giderek yaygınlaşmaktadır. Bu tasarımlar özellikle ton farkı ya da tamamen zıtlıkla yaratılan uyumlu renkleri bir arada kullanmayı sevenler için oldukça kullanışlıdır. Odadaki mobilyaların nispeten birbirine uzak olmasından kaynaklı sağlayamayacağınız bu görüntüyü aynı mobilyanın içindeki farklı parçalarda farklı renkler kullanılarak oluşturulan bu tasarımlarla sağlamanız oldukça mümkün.

Farklı Mobilyalarda Farklı Renkler

Kaki Şifonyer Loda

Eğer renklerin aynı mobilyalarda çok fazla iç içe geçmesini istemiyorsanız ama tek düze bir görünüm de içinizi bayıyorsa size en uygun dekorasyon bu olabilir. Bunu sağlayan modern yatak odası mobilya modelleri sayesinde farklı mobilyalarda kullanılan farklı renklerle aradığınız estetik dekorasyonu yatak odanıza getirebilirsiniz.

Yatak Tasarımı Seçeneklerini Değerlendirin

Yatak odasının şüphesiz ki en önemli mobilyası yataklardır. Yataklarımız ne kadar rahat ve şıksa güne başlama ve o gün içerisinde verimli olma ihtimalimiz de o kadar fazladır. Bu yüzden modern yatak odası mobilya modelleri belki de en yoğun olarak yatak tasarımlarına odaklanmışlardır. 

Kıvrımlı Ya Da Eğimli Tasarımlar


Belki de en dikkat çekici yatak tasarımı budur. Modern yatak odası mobilya modelleri içerisinde bile çok sık karşılaşmamıza rağmen hem özgünlüğü hem de ilginç görünümü sayesinde dekorasyonunuza muhteşem bir estetik ayrıntı olarak katılır. Düşünülenin aksine ise üzerinde uyurken normal, düz yataklardan daha farklı hiçbir şey hissetmezsiniz.

Yuvarlak Tasarımlar

yuvarlak yataklar

Modern yatak odası mobilya modelleri içerisindeki yatak tasarımlarından belki de en çok bilinenidir. Köşeli yatak anlayışına bambaşka bir yaklaşım getirdiği için çok fazla ilgi görmüştür. Ama unutmamakta fayda var ki böyle bir yatağa ship olmanız için çok geniş bir yatak odasına ihtiyacınız var. Çünkü diğer yataklar gibi duvar kenarlarından ziyade odanın tam merkezine konumlandırılması gereken bir modeldir.

Büyük Karyolalı Tasarımlar

Kaki Yatak Odası Takımı Loda Modern yatak odası mobilya modelleri sayesinde hayatımıza giren tasarımlardan biri de budur. Üzerinde yattığınız beyaz yatağın boyutundan gözle görülür biçimde büyük olan karyolalara sahip bu modeller kesinlikle farklı bir görünüm kazandırır. Ayrıca yatağın kenarındaki boşlukları telefon, bilgisayar, kitap ve benzeri eşyaları koymanız için kullanarak pratiklik yaratabilirsiniz.

Asimetrik Başlığa Sahip Tasarımlar

Loda Palma Karyola

Yine alışılagelmişin dışında bazı yatakların başlıkları daha asimetrik bir geometrik şekle sahiptir. Modern yatak odası mobilya modelleri arasında sıklıkla kullanılan bu tasarım için de yatağınızın etrafını boş bırakabileceğiniz büyüklükte bir odaya ihtiyacınız vardır.

Tek Başlıkta Çift Tasarım

Büyük Başlıklı Karyola Loda

Bazı başlık modelleri ise kendi içinde tasarım açısından farklı görüntüler sunarak ilginç ama estetik bir görüntü sunarlar. Özellikle yataktan daha geniş olan başlıklarda yatak kısmını ve yan kısımları ayırmak için başvurulan bir yöntemdir.

Yüksek Ayaklı Tasarımlar


Yataklarınız için tasarlanan karyolaların normalden daha yüksekte durmasını sağlayan ayaklara sahip olması farklı bir his ve görünüm sunacaktır. Yatağın altında bariz olarak görülen boşluk odanızın daha ferah olarak algılanmasına yardımcı olacaktır.

Yere Yakın Tasarımlar

Yere Yakın Karyola Tasarımı Loda

Özellikle modern yatak odası mobilya modelleri yaygınlaştıkça daha çok karşımıza çıkan bu yatak tasarımında yere oldukça yakın bir uyku çekersiniz. Belki de eskiden kullanılan yer yatağı konseptinin modernleştirilmesiyle tasarlanmış modellerdir.

Farklı Şifonyerler, Etajerler, Komodinler

etajer komodin Klasik tasarımlardan farklı olarak geometrik desenlere ya da farklı renklere sahip tasarımların kullanıldığı modern yatak odası mobilya modelleri içinde bu tarz nispeten daha küçük mobilyaların da önemi büyüktür. Çekmecelerinden ayaklarına, boyutlarından şekillerine birçok farklı parametreyle farklı tasarımları yakalamak mümkündür. En çok dikkat çeken tasarım ise boy aynasıyla şifonyerin birleştirildiği farklı ve kullanışlı tasarımdır.

Son Dokunuşlar ve Doğru Mobilya Seçimi

Tüm bunların yanı sıra duvar kağıtları, posterler, biblolar, aydınlatmalar gibi farklı araçlar kullanılarak dekorasyona detay katılması da modern yatak odası mobilya modelleri arasında yaygın bir yöntemdir.

Gördüğünüz gibi birçok farklı seçenekle yatak odanıza modern bir görünüm kazandırmak mümkün. Özgün ve uygun tasarım, kaliteli malzemelerden üretilmiş mobilyalar, bütçe dostu fiyatlar ve satış esnasında ve sonrasında tam destek için mobilya alışverişinizi doğru yerden yapmak çok önemlidir.

YURT İÇİ VE YURT DIŞI MAĞAZALARIMIZA ULAŞIN LODA MAĞAZALARI