AKSESUARLAR İLE EVİNİZİ TAMAMLAYIN: BİRBİRİNDEN ŞIK AYDINLATMA MODELLERİ

Dekorasyonda aksesuarların önemi oldukça fazladır. Doğru aksesuar seçimleri yaparak en sade alanları bile göz alıcı bir hale getirmek mümkün. Dekoratif aydınlatma modelleri de yaşam alanlarında hem şıklığı hem de ferahlığı sağlayan çözümler olarak oldukça işlevsel parçalardır. Bir aydınlatma parçası ile ışık ihtiyacının yanı sıra aksesuar ihtiyacını da ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle küçük alanlarda çok sayıda parça kullanmak istemeyenler için çözüm sunan aydınlatma modelleri ile hoş ve şık bir ortam yaratabilirsiniz.

Aydınlatmanın ev dekorasyonundaki önemini göz ardı etmeden çözümler üretmeniz gerekir. Yaşam alanında ışığın nasıl dağıldığı tüm mobilyalarınız ve aksesuarlarınız açısından önemli bir detaydır. Bu nedenle dekorasyonun kendini en güzel haliyle yansıtabilmesi için doğru aydınlatma modelleri arasında seçim yapmak gerekir. Yaşam alanının tüm atmosferini değiştirebilecek aydınlatma ürünleri ile dekorasyonu daha güçlü bir seviyeye taşımak oldukça kolay. Aydınlatma parçalarını yakından tanıdığınız zaman alanlarda farklılık yaratacak çözümler üretebilirsiniz. Avize, sarkıt, abajur, lambader gibi farklı aydınlatma parçaları ile yaşam alanlarınızı ferah ve gösterişli bir hale getirebilirsiniz. 

LODA Aydınlatma Modelleri ile Yaşam Alanları Ferahlıyor

Doğru aydınlatmayı seçtiğiniz zaman yaşam alanınızda büyük bir değişim yaratabilirsiniz. Hem eşyalarınızın hem de alanın değişiminde büyük etkisi olan aydınlatma modelleri ile alanların havasını değiştirmek oldukça kolay. LODA yenilikçi tarzını modern çizgilerle öne çıkarırken doğal ve samimi detaylara yer verdiği tasarımları ile dikkat çekici çözümler sunuyor. Dekorasyon trendlerini yakından takip etmenin yanı sıra özgün tasarımlar ile farklılık sunan LODA, dekorasyon çözümlerinde yaratıcılığı, kaliteyi ve işlevselliği bir araya getiriyor. 

Evlerinizi Değiştirecek Aydınlatma Modelleri 

Tower Masaüstü

masaüstü aydınlatma

Çalışma alanlarının ışıklandırılması en önemli ihtiyaçlardan birisidir. Hem kaliteli hem de şık bir ışıklandırma bulmakta zorlanıyorsanız Tower Masaüstü lambası doğadan ilham alan tasarımı ve şık görüntüsü ile çalışma alanlarının dekorasyonuna etkili bir dokunuş yapmanızı sağlayacak.

Woody

retro aydınlatma modelleri 

Sade ve farklı tasarımı ile dikkat çeken Woody aynı zamanda sahip olduğu detaylar ile yaşam alanlarına otantik bir görünüm katıyor. Koltukların arasında, kitap okuma köşesinde, yan sehpa üzerinde kullanılabilen Woody, detaylardan ve ince fikirlerden hoşlananlar için etkili bir seçenek oluyor. 

Spy Lambader

ahşap lambader

Minimal çizgilerle ahşabın samimi dokusunun bir araya geldiği tasarımı ile dikkat çeken Spy Lambader, sade ve şık aydınlatma modelleri ile ilgilenenlerin beğenisini topluyor. Masif ahşabın dokusunun tasarıma enerji verdiği lambadır modeli, estetik ve kullanışlı bir aydınlatma parçası olarak öne çıkıyor. 

Dorota

metal duvar aydınlatma modeli

Duvar aydınlatmaları modern çizgilerle bir araya geldiği zaman oldukça farklı ve estetik çözümler sunabiliyor. Dorota Lambader aydınlatma ürünü de özgün çizgilere sahip tasarımı ile yaşam alanlarının farklılaşmasını sağlıyor. Giriş ve hol gibi alanlarda akşam saatlerinde hoş bir farklılık yaratmak, yemek masasının arkasındaki duvara ufak bir dokunuş yaparak sofralarda değişim elde etmek, kitap okumak ve dinlenmek için kullandığınız berjer koltuğun yanında hoş bir ışıklandırma kullanmak için metal detaylı bu aydınlatma modelini tercih edebilirsiniz. 

City

ahşap retro aydınlatma

Sade ve özgün tasarımlardan keyif alanların dikkatini çekecek bir aydınlatma ürünü olan City, yaşam alanlarınızda farklılık yaratan aydınlatma çözümleri sunuyor. Klasik abajur tasarımlarını geride bırakıp, yenilikçi ve özgün bir bakış açısı ile tasarlanan aydınlatma parçası farklı yerlerde rahatlıkla kullanılabiliyor. C sehpa, yemek masası, konsol, büfe ve hatta zemin kullanımı ile kendi hayal gücünüze bırakabileceğiniz aydınlatma modeli ile farklı dokunuşlar yapabilirsiniz. 

Club

tasarım aydınlatma

Modern çizgilerin ahşapla buluştuğu özel bir tasarıma sahip olan Club aydınlatma modeli yaşam alanlarında şık ve etkileyici aydınlatma çözümleri elde etmenizi sağlıyor. Metal ayağı, ilmek formundaki şık kablosu ve ilginç tasarımı ile modern alanlara özgün dokunuşlar yapabileceğiniz parça ile dekorasyonda farklılığı kolayca elde edebilirsiniz. 

Paro

ahşap lambader

Zarif ve şık tasarımı ile dikkat çeken aydınlatma modelleri arasında yer alan Paro ile yaşam alanlarınıza hoş bir dokunuşta bulunabilirsiniz. 3 ayaklı lambader tasarımını oldukça ince silindir lamba başlığı ile hoş bir uyum ortaya çıkarıyor. Metalin ve ahşabın uyumunu başarılı bir şekilde yansıtan aydınlatma tasarımı ile yaşam alanlarınızda hoş köşeler oluşturabilirsiniz. 

Pavon

beyaz lambader

Sade tasarımı ile kullanıldığı alanlara sakinlik ve ferahlık getiren Pavon,klasik lambadır tasarımını kaliteyle buluşturuyor. Aydınlık alanlar elde etmek isteyenlerin rahatlıkla tercih edebileceği tasarım ışığın en verimli şekilde dağılmasını sağlayacak şekilde dizayn edildi. Şık köşeler oluşturmak, tavan aydınlatması ile uyumlu bir ışık dağılımı elde etmek için tercih edilebilecek aydınlatma ürünleri arasında yer alan Pavon ile yaşam alanlarınıza sade bir şıklık getirebilirsiniz.

Aydınlatma Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğru aydınlatmayı seçmek için aceleci davranmamak gerekir. Işıklandırma ihtiyacını doğru belirlediğiniz zaman seçim yapmanız kolaylaşır. Yaşam alanlarındaki ışıklandırma ihtiyacı mobilyaların, perdelerin, zeminin ve aksesuarların rengine göre şekillenir. Işık geçirmeyen kalın perdeler kullanılıyorsa güçlü bir aydınlatmaya ihtiyacınız olduğunu düşünebilirsiniz. Koyu renk mobilyaları tercih ettiğiniz bir alanı iyi bir şekilde aydınlatmanız gerekir. Açık renklerin hakim olduğu alanlarda ışıklandırmayı doğrudan dekoratif bir çözüm olarak değerlendirebilirsiniz. Açık renklerle birlikte canlı renklere sahip abajur tasarımlarını kullanarak yaşam alanlarınıza enerji katabilirsiniz. Az eşya bulunan ortamlarda lambader gibi ayaklı tasarımları tercih edebilirsiniz. 

Her odanın ya da alanın kendine özgü aydınlatma ihtiyaçları olduğunu göz önünde bulundurmak gerekir. Yatak odalarında canlı, göz yoran ve dikkat çeken aydınlatma modelleri yerine loş ışık veren, göz yormayan, yumuşak renklere ya da dokulara sahip parçalar tercih edilebilir. Çalışma odalarında ise dikkatini toplamak, uykunun gelmesinin ya da konsantrasyonun dağılmasının önüne geçmek için gözü yormayan güçlü ışıklar tercih edilmesi gerekir. 

Metrekare açısından aydınlatma seçiminde ışıklandıracağınız alanları ayrı ayrı ele almanız doğru sonuca kolayca ulaşmanızı sağlar. 40 metrekarelik bir salonu tek bir ışıklandırma ile aydınlatmanız mümkün değildir. Güçlü bir ışık kullansanız bile tek bir aydınlatma oldukça zayıf ve garip gözükür. İkili avizeler, odayı bölümlere ayıran sarkıt lambalar ya da tavan aydınlatmalarına uygun lambader modelleri ile aydınlatmayı güçlendirebilirsiniz. 

Yaşam alanlarında kullandığınız aydınlatma modelleri materyal olarak da birbirleri ile uyumlu olmalıdır. Metal bir lambayı ahşap ile kombinleyebilirsiniz ancak burada odanın genel dekorasyonunun bu kullanıma izin verecek şekilde olması önemlidir. Materyalleri göz önünde bulundurarak aydınlatma modelleri arasından seçim yaparsanız dekorasyonda bütünlük sağlayabilirsiniz. 

Tercih ettiğiniz aydınlatma modelleri kaliteli ve işlevsel olmalıdır. Bir avize modeli seçtiğiniz zaman üzerinde bulunan taşların ya da metalin kalitesi dekorasyona büyük oranda etki eder. Yapay taşlar ışığın kötü kırılmasına ve ortamda göz yoran ışık dalgalarının oluşmasına sebep olabilir. Kalitesiz metale sahip tasarımlar ise zamanla metalin oksitlenmesi ile oldukça kötü bir görünüme sahip olur. Bu nedenle aydınlatma seçerken hem güvenlik hem de görünüş açısından size mükemmel sonucu verecek kaliteli tasarımları tercih etmeye özen göstermelisiniz. Aydınlatma modelleri üzerinde yer alan aksesuarların malzemesi, kalitesi ve işçiliği yaşam alanınızın görüntüsünde çok etkili olacağından tercihlerinizi yaparken bu tür detaylara mutlaka dikkat etmelisiniz. 

Whatsapp