Dekorasyonda Kitaplık Kullanımı

DEKORASYONDA KİTAPLIK KULLANIMI

Hayatımızın en özel parçalarından biri olan kitaplar ve dekorasyonun en önemli unsurlarından biri olan kitaplıklar… Son zamanlarda kitaplıklar çalışma odalarından çıktı ve salon dekorasyonunun ayrılmaz bir bütünü haline geldi. İster klasik, ister modern ister endüstriyel bir stil oluşturulsun kitaplıklar, salonların baş köşesinde konumlandırılıyor. Özellikle de kitap tutkunlarının vazgeçemediği dekorasyonda kitaplık kullanımı, yaşam alanlarına hem daha kaliteli hem de daha sofistike bir imza bırakıyor.

Kitaplıklar ev dekorasyonuyla uyumlu olmalı

Yaşam alanlarında dengeyi bulduğunuzda birçok farklı faktörü bir arada kullanabilir ve özel bir armoni yaratabilirsiniz. Bu noktada seçeceğiniz kitaplık da ev dekorasyonunun diğer unsurlarıyla uyum içinde olmalıdır. Büyük raflar, kütüphane modellerinin yanı sıra daha sade modeller tercih edebilirsiniz.

TV Üniteleri kitaplığa dönüşüyor

Birçok TV ünitesi artık dekorasyonun ana oyuncuları arasında yer alıyor. Dolayısıyla sadece televizyonların konumlandırıldığı bir istasyondan çok kitaplık veya aksesuarların sergilendiği alanlara dönüşüyor. Bu noktada kitaplık formunda olan TV üniteleri hem işlevsel anlamda hem de görsel açıdan tatmin edici sonuçlar yaratıyor.

Salonlardaki kör alanları değerlendirin

Bazen ne kadar dengeli bir eşya seçimi yapsak da salonlarda kör ve kullanılmayan alanlar kalır. Bu alanları değerlendirmenin en kolay kolu ise kitaplıklardan faydalanmaktır. Çok büyük kitaplıklara yer vermeyebilirsiniz. Amacınız kör noktaları ve ölü alanları kullanmaksa daha minimal formdaki kitaplıklara yönelebilirsiniz.

Renkli kitaplıklara ne dersiniz?

Dekorasyonda sadelikten yanayım ama atmosferi sıcak kılacak bir renge ihtiyacım var diyorsanız geometrik formda renkli kitaplıklar tam size göre. Bunun için farklı ölçülerdeki kutucukların birleşmesiyle ortaya çıkan içi renkli kitaplıklar kullanabilirsiniz.

Koltuk ve kitaplık buluşuyor

Mekanlar küçüldükçe fonksiyonel tasarımlar daha da ön plana çıkıyor. İşlevselliğe estetik katan tasarımlar ise dekorasyonda devrim yaratıyor. Bunların başında ise kitap ve koltuğu buluşturan dizaynlar geliyor. Dekorasyonda hem rahatlığı hem de görselliği hedef alan bu ikili hem yer tasarrufu sağlıyor hem de kullanışlı bir dekorasyon fırsatı sunuyor.

Whatsapp