KIŞ DEKORASYONU NASIL YAPILIR

KIŞ AYLARINDA EV DEKORASYONU NASIL YAPILIR?

Zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz yaşam alanlarını mevsimlerden ayrı düşünmek çok zordur. Özellikle de kış mevsiminde iç mekanın sıcaklığını destekleyecek dekorasyon ipuçları ile sadece fiziksel değil aynı zamanda enerji olarak da güçlü bir atmosfer yaratılabilir. Kimi zaman ahşap detaylarla tabiatın ilham verici materyallerinden yararlanılabilir kimi zamanda göz alıcı renklerle evin ruhuna yumuşak bir geçiş sağlanabilir.

Bug Koltuk

Kadife kumaşlarla ihtişamlı bir dokunuş

Kış mevsimi denilince ilk akla gelen kumaş türlerinden biri de kadifelerdir. Dokusuyla hem sıcak hem de gösterişli bir hava yaratan kadifeler ev dekorasyonu için çok önemli bir yardımcıdır. Fazla kullanılmadığı sürece abartıdan uzak, rafine bir şıklık sunan kadifeler evlerin sıcaklığına büyük oranda katkı sağlayacaktır.

Biraz yumuşaklık şart

Şık bir berjer veya güzel bir köşe koltuğu ile kışa hazırlanmaya ne dersiniz? Bunun için yapmanız gereken ev stiline soft bir görsel unsur eklemek. Belki favori köşenize ekleyeceğiniz birkaç yumuşak yastık veya güzel bir TV battaniyesi işinizi fazlasıyla görecektir.

Renklerin sıcaklığına sığının

Yaşam alanlarının atmosferinde güçlü etkiyi renkler yapıyor. Dekorasyonda belirleyici rolü üstlenen renkler, kış mevsimimin iç ısıtan sıcaklığını da en iyi şekilde yansıtıyor. Eğer evinizde kış dekorasyonunun izlerini hissettirmek istiyorsanız mint yeşilleri, toprak tonları, mürdüm ve şarap rengi, bej ve rose metal gibi en özel renklere dekorasyonunuzda yer verebilirsiniz.

Doğanın izinden gidin

Nasıl ki, doğa bu mevsimde kabuk değiştirip kış etkisine giriyorsa siz de doğanın izlediği bu yolu takip edebilirsiniz. Bunun için ahşap detaylarla kış dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz. Nasıl mı? Öncelikle TV Ünitesi gibi dekorasyonun odak noktalarında ahşap tasarımlara yer verebilir, ham ahşap görünümün korunduğu aydınlatmalardan yararlanabilirsiniz.

Paro Aydınlatma

Aydınlatmalar çok önemli

Modern/loft tasarımlarda belirleyici bir etkiye sahip olan aydınlatmalar, kış dekorasyonu için de çok önemli bir argüman. Hem sıcak hem de enerjik bir yaşam alanı yaratmak için aydınlatmaların rolü sandığınızdan daha da önemli. Bu noktada hasır, ahşap görünümlü lambader, duvar aydınlatmaları veya masa aydınlatmaları kullanabilirsiniz. Eğer eviniz ahşap ağırlıklı bir dekorasyona sahipse cesur tasarımlara sahip metal aydınlatmalar kullanabilirsiniz.

YURT İÇİ VE YURT DIŞI MAĞAZALARIMIZA ULAŞIN LODA MAĞAZALARI