EV DEKORASYONUNUN YENİ TRENDİ: MERMER MASA MODELLERİ

Mermer denildiği zaman ilk akla gelenler mutfak, banyo ve merdivenler olsa da birkaç yıldır oldukça popüler olan bu doğal malzeme evlerin dekorasyon fikirlerinde de öne çıkıyor. Oldukça havalı, göz alıcı ve kendini gösteren bir dekorasyon malzemesi olarak karşımıza çıkan mermer, yeni trendi ile dikkat çekiyor. Mermer masa modelleri her geçen gün dekorasyonda ağırlığını ortaya daha fazla koyarken aynı zamanda farklılık yaratan bir kullanım imkanı da sunuyor.

Mermer uzun yıllar boyunca sağladığı faydalar odak alınarak kullanılmış bir malzeme. Kolay temizlenmesi, aşınmaması ve ısıyı dağıtmaması sebebiyle banyolarda, mutfaklarda ve en çok bildiğimiz haliyle hamamlarda kullanılan oldukça kaliteli bir taş. Ülkemiz mermer rezervi açısından oldukça zengin topraklara sahip olduğu için de bizler bu malzemeyi farklı alanlarda çok sık kullanılıyoruz. Retro sevenlerin evlerinde mutlaka mermer bir kül tablası, şekerlik ya da şamdan bulmak mümkündür. Damarlı hatları ve her detayı özgünlüğü ile dikkat çeken mermer, artık masa tasarımlarında da çok sık karşımıza çıkıyor. Mermer masa modelleri hem duruşları hem de ortama getirdikleri mükemmel hava ile dikkat çekerken bu malzemeyi en doğru şekilde kullanmak oldukça önemli.

gri damarlı mermerden yapılmış beyaz mermer dresuar

Zamandan Bağımsız Çözümler 

Mermer masa modelleri uzun yıllar boyunca kullanılabilecek yapıları ve tasarımları ile öne çıkıyor. Mermer ile dekorasyon yapmanın kendine has zorlukları olsa da bu eşsiz materyali kullanmak hem cesaret isteyen hem de yüksek memnuniyet getirecek bir seçim. Mutfak tezgahlarından ve banyolardan fırlayan mermerler artık evimizin en konforlu alanlarında şıklık sağlıyor. Kaliteli ve doğru kullanılan bir mermer başarılı bir şekilde yıllara meydan okurken modern çizgisinden asla ödün vermeyeceği için dekorasyonda kalıcı çözümler elde etmek isteyenlere hitap ediyor. Mermer asaleti ile öne çıkan bir materyal olduğu ve uzun yıllar boyunca çoğunlukla işlevsel açıdan kullanıldığı için soru işaretleri oluşturabiliyor. Salonunuzu kasap tezgahına çevirmekle ilgili soru işaretlerine sahip olmanız çok doğal bir durum olsa da yeni sezonda hatları ve detayları ile öne çıkan mermer masa modelleri aslında size salonunuzu göz alıcı bir alana dönüştürme şansı veriyor. 

Mermer Masa Modelleri ile Birlikte Kullanılan Materyaller

Doğal bir taş olan mermer özellikle endüstriyel, country, klasik, retro gibi tarzlarda öne çıkıyor. Caz çağının çocuklarından ilham alanlar, 50?li yılların çılgın reklamcılarının öne çıkardığı reklam detaylarını yaşam alanlarında görmek isteyenler ahşapla uyum içerisinde olan bu doğal taşı çok sık tercih ediyor. Kaliteli ahşap bir profil ve yumuşak hatlara sahip bir mermer masa tablası her zaman kullanmaktan keyif alacağınız mermer masa ve sehpa modellerinin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Doğal malzemeler ile birlikte başarılı bir uyum sağlayan mermer masa modelleri ahşabın yanı sıra metaller ile de oldukça hoş bir görünüme sahip oluyor. Kesimi ve rengi ile mermer ile uyum yakalayan profiller ve aksesuarlar tasarımların başarılı bir şekilde tamamlanmasına ve hareket kazanmasına yardımcı oluyor.

Ön Yargıların Ötesinde Tasarımlar 

İnsanlar yaşam alanlarında soğuk çizgiler ve renkler kullanmaktan hoşlanmazlar. Minimal dekorasyon çözümlerinde bile ortama yumuşaklık katacak detaylar bulmak mümkündür. 

beyaz üzerine gri damarlı mermer orta sehpa

Mermer, fiziksel olarak soğukla birlikte daha soğuk, sıcakla birlikte daha sıcak olan bir materyal olduğu için insanların ön yargı ile yaklaştığı malzemeler arasında yer alıyor. Mermerin ağırlığından kaçmak ve dekorasyonda çok fazla öne çıkmasını istemiyorsanız bu malzemeyi sehpa ve masa tablalarında tercih edebilirsiniz.

Dikkat Çekici Alanlar 

Mermer kullanılan her alanın bir anda dikkat çekici bir görünüme kavuştuğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Asil bir duruşa sahip olan, kendisine has bir olgunluğu ve özgünlüğü olan bu özel materyaller ile üretilen mobilyaların hepsi birbirinden farklı olmayı başarıyor. Mermerin kendine has damarlı yapısı sebebiyle birden fazla renk tonu başarılı bir şekilde bir araya gelirken aynı zamanda doğa bize harika bir ton sür ton uygulaması sunmuş oluyor. 


Mermer bir lavabo ya da mutfak tezgahı gördüğünüz zaman mutlaka ikinci kez bakmak istersiniz. Bunun nedeni ise her mermerin kendine özel bir görünüme sahip olmasıdır. Mermerin kalitesi, rengi, pürüzsüzlüğü ve kendinden gelen asaleti ise kullanım alanlarında oldukça dikkat çekici bir şekilde ortaya çıkar. Son birkaç yıldır çok sık tercih edilen mermer masa modellerinin hikayesi de böyle başlıyor. Doğru malzemeler ile bir araya geldiği zaman eşsiz bir görünüm elde etmenizi sağlayan mermer ile mutlaka kendi tarzınıza uygun bir kombin yapabilirsiniz.

Mermer Masa Modelleri ve Kullanım Seçenekleri

Modern Çizgiler, Geleneksel Materyaller

Mermerin renk tonları oldukça farklı olabilir. Yeşil, kırmızı ve sarı tonlarında mermerleri dekorasyon kullanabilirsiniz. Mermer bahsi geçtiğin zaman ise insanların aklında genellikle beyaz ve gri renkler canlanır. İçeriğinde mutlaka bir miktar gri, siyah ya da beyaz renk barındıran mermerleri modern dekorasyonda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ferforje detaylı sandalyeler, metal ayaklı bir mermer masa ve beyaz mobilyalar oldukça hoş bir oturma alanı yaratmanıza yardımcı olacaktır.

ferforje sandalye ve mermer masa takımı

Özgün Detaylar

Mermer masa modelleri özgün detaylara sahip oldukları zaman farklı stillere uyum sağlayabilen parçalara dönüşürler. Oval kesim bir mermeri bakır ya da altın rengi bir masa profili ile bir araya getirdiğiniz zaman 1950?li yılların olağanüstü havasını elde edebilirsiniz. Retro detaylardan keyif alanlar için farklı bir deneyim sunan metal profilli mermer masa modelleri, metalin rengine ve kesimine göre değişime uğrama konusunda oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkarıyor. 

Dekoratif Kesimler 

Küçük alanlar için iddialı çözümler arayanlara hitap eden mermer, orta sehpa modellerinde de çok sık karşımıza çıkıyor. Yuvarlatılmış dikdörtgen veya oval kesim mermer sehpa modelleri ile küçük alanlarda da eşsiz ve güçlü bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Beyaz Mermerin Işıltısı 

Dekorasyonda kullanılan renkler her geçen gün daha çok detaylanıyor. Birkaç yıldır teknolojik ürünlerde de öne çıkan rose gold rengi mermer parçalarla birlikte harika bir uyum ortaya çıkarıyor. Beyaz ağırlıklı ve gri damarlı mermer ve rose gold bir arada kullanıldığı zaman zarafeti ile dikkat çeken alanlar yaratmak oldukça kolay.

bronz renkte metal ayaklara sahip beyaz renkli modern mermer masa takımı

Tamamlayıcı Parçalar

Mermer kullanılan alanlarda uyumlu bir dekorasyon yaratmanın zor olduğunu düşünebilirsiniz. Aslında mermer ahşap, metal ve kadife gibi oldukça farklı materyaller ile birlikte kullanılabilen bir malzemedir. Mermer masa modelleri için tamamlayıcı parçalar ararken mutlaka kadife masa örtüleri, altın renkli şamdanlar, mermer ve metalin bir arada kullanıldığı dekoratif parçalar ve en önemlisi de ahşap ağırlıklı tasarımlar dekorasyonunuzu tamamlamanızda yardımcı olacak ürünlerin başında geliyor. 

Mermer Masa Trendine LODA Dokunuşu

Ahşap ve mermerin uyumunu başarılı bir şekilde ortaya çıkaran Form masa modeli sahip olduğu ince detaylar ile dikkat çekiyor. Şık, zarif ve göz alıcı mobilyalardan hoşlananlar aynı zamanda uzun yıllar boyunca modası geçmeyecek bir parçaya sahip olmanın tadını bu masa modeli ile çıkarabilir. Ahşap iskeletli kumaş kaplamalı sandalyeler ile birlikte kullanabileceğiniz Form masa modeli ile trend ve konfor bir araya geliyor. Yemek odalarında ihtişamlı bir tasarıma ihtiyacınız olduğu zaman rahatlıkla tercih edebileceğiniz mermer masa modelleri arasında yer alan Form masa, mutfak gibi hassas alanlarda da kaliteli ve sağlıklı kullanım imkanıyla öne çıkıyor.

Whatsapp