OTURMA ODALARININ MODELİ: PALET SEHPA

Dekorasyonda farklılık arayanlar için her gün birbirinden farklı tasarımlar ortaya çıkıyor. İnsanlar hem mevcut eşyalarını güncellemek hem de trende uygun mobilyalar satın almak yoluyla farklı tasarımlara yaşam alanlarında yer veriyor. Uzun bir süredir dekorasyonda oldukça modern ve iç ısıtan bir detay olarak karşımıza çıkan palet bazlı mobilya modelleri farklı konseptleri ile ev ve iş yerlerine hoş bir hava katmak için tercih ediliyor. Siz de palet sehpa, raf ya da şifonyer gibi farklı parçalara evinizde yer vererek  rahat ve şık alanlar elde edebilirsiniz.

Palet Sehpa Modelleri ile İşlevsel Çözümler 

Palet sehpa tasarımları oldukça farklı ve işlevsel şekillerde olabiliyor. Günlük ihtiyaçlarınızı karşılamanın yanı sıra aynı zamanda şık bir görünüm elde etmek için kullanabileceğiniz palet sehpa modelleri ile kendinize özgü alanlar yaratabilirsiniz. Bu sehpa modelleri yaşam alanlarına işlevsel çözümler getirmeleri sebebiyle de çok sık tercih edilmektedir. Günümüzde modern ev tasarımları artan nüfus yoğunluğu etkisi ile daha küçük ve kullanışlı olacak şekilde yapılmaktadır. Palet ya da kasadan sehpa modelleri olarak bilinen mobilyalar genellikle hem modüler olmaları hem de saklama alanları ile birden fazla kullanım çözümü sunmaları sebebiyle tercih edilir. Özellikle yaşam alanlarında çok fazla mobilya kullanmadan işlevsel çözümlere sahip olmak isteyenler tarafından tercih edilen palet sehpa modelleri her zevke uygun renk ve tasarım seçenekleri ile ilgi görmektedir.

paletlerden oluşmuş ahşap ve doğal sehpa

Farklı Sehpa Kullanımlarına Uygunluk 

Yaşam alanlarında en çok kullanılan sehpa modelleri genellikle orta sehpa ve yan sehpa tasarımlarıdır. Bu sehpalar tasarımları hem yaşam alanlarının bütünlüğünü sağlar hem de depolama açısından çözümler sunar. Dağınıklıktan hoşlanmayan ancak eşyalarının kolayca ulaşabileceği yerlerde durmasını isteyen insanlar için çözüm sunan palet sehpa modelleri renkli ve hoş tasarımları ile evlere kolayca uyum sağlıyor. Orta sehpa olarak kullanabileceğiniz sehpa modelleri modüler, hareketli ve depolama alanlı seçenekler ile öne çıkarken; yan sehpa olarak tercih edebileceğiniz sehpa modelleri ise genellikle raflı çözümler sunuyor. Bu sehpaların evlere getirdiği modern havanın yanı sıra sağladıkları çözümler de popüler olmalarında etkili olan nedenler arasında yer alıyor. 

Palet Tasarım Trendleri 

Palet sehpa modelleri hem işlevsellikleri hem de kolay elde edilebilir olmaları sebebiyle oldukça popüler dekorasyon parçaları arasında yer alıyor. Yaşam alanlarının vazgeçilmez parçaları arasında yer alan sehpa modelleri, farklı tasarımları ile beğeni topluyor. Artık kalıplaşmış sehpa tasarımları yerlerini modern ve konforlu çizgilere sahip mobilyalara bırakıyor. Bu nedenle siz de yaşam alanlarınızda son trendlere yer vermekten keyif alıyorsanız palet tasarımları inceleyebilirsiniz. 

Palet Sehpa Modelleri ile Ne Tarz Dekorasyon Yapılır?

Palet sehpa tasarımları çok farklı dekorasyon tarzları için kullanılabilir olmaları sebebiyle oldukça popüler olan mobilyalardır. Eğer yaşam alanınızda modern, country ya da retro, tropikal, rustik, İskandinav gibi tarzları denemek istiyorsanız palet sehpa modellerini tercih edebilirsiniz. Palet sehpa tasarımları ilhamını lojistikte kullanılan paletlerden aldığı için özellikle endüstriyel tarzda yapılan dekorasyonlara hoş bir şekilde uyum sağlamaktadır. Özellikle ham malzemelerin tercih edildiği endüstriyel stilde palet sehpa modellerini renksiz ve işlenmemiş şekilde tercih edebilirsiniz. Akdeniz tarzında bir dekorasyon istiyorsanız mavi tonları ile renklendirilen sehpa modelleri yaşam alanlarınıza hoş bir uyum sağlayacaktır. Yumuşak renkli ve kesimli ahşap mobilyaların öne çıktığı İskandinav tarzda dilerseniz kasadan sehpa modellerini olduğu gibi kullanabilir dilerseniz de farklı vernik seçenekleri ile alanlarınıza hoş bir hava katabilirsiniz.

ahşap kasalardan oluşturulmuş sehpa

Sehpaların Kullanım Alanları 

Sehpalar oturma alanlarında, çalışma odalarında hatta yatak odalarında bile oldukça sık kullanılan mobilya modelleridir. Salon ve oturma odaların depolama alanı sağlayan bir orta sehpa ihtiyacınız olduğu zaman bu modelleri tercih edebilirsiniz. Palet sehpalar alçak, orta ve yüksek tasarımlara sahip olabilirler. Bu nedenle orta sehpa olarak kullanımda farklı alternatifler sunarlar. Yan sehpa olarak palet sehpa kullanılacaksa bu sehpanın boyutlarının iyi belirlenmesi önceliklidir. Palet sehpa tasarımları yan sehpa olarak tercih edildiği zaman genellikle yüksek ve genişliği dar tasarımlar ilgi çekmektedir. İki koltuğun ortasında kullanılabilen bu tasarımları aynı zamanda kanepe ve koltukların yanlarında da kullanabilirsiniz. 

Palet Sehpaları Öne Çıkaran Detaylar 

Tasarımda ilham ve ana malzeme çok önemli olsa da gerçek görünümün ortaya çıkması için son dokunuşlar mutlaka doğru aksesuarlar ile yapılır. Palet sehpalarda en sık kullanılan parçalar sehpa üzerine farklı renk ve kesimlere sahip camlardır. Eğer daha işlevsel bir sehpa tasarımı yapılmak istenirse tekerlek kullanılabilir. Palet sehpalar farklı renklere boyanarak da kullanılabilir. Bu durumda doğru renk ve boya seçimi çok önemlidir. Yaşam alanına göre parlak ya da mat boyalar kullanılabileceği gibi tasarımın yapısını değiştirmeyecek renkli vernikler de kullanılabilir. Palet sehpanın ham maddesi üzerine uygulanan beyaz vernik ile rustik tarza hoş bir uyum sağlayacak tasarım elde etmek mümkündür. 

Palet Sehpa Modelleri ile Kombin Önerileri

Sehpaları Aksesuarlar ile Güçlendirin 

koyu kahve rengi kasadan sehpa

Palet sehpaları tek yat da bir arada kullanabilirsiniz. Dört adet palet tasarımının bir araya gelmesi ile elde edilen sehpaların orta boşluğunda hoş bir bitki kullanabilirsiniz. Bu sayede ahşabın doğallığını başarılı bir şekilde ön plana çıkarma şansınız olur. Bu tür tasarımların orta kısmında yer alan boşluğa çok farklı aksesuarlar eklenebilir. Yaşam alanının havasına uyum sağlayacak her aksesuarı rahatlıkla bu alanlarda kullanabilirsiniz. 

Bahçe Mobilyası Olarak Palet Sehpa Kullanımı

bahçe mobilyası olarak kullanılmış beyaz palet sehpa

Palet sehpalar oldukça doğal görünümleri ile bahçe mobilyalarına da şık bir şekilde eşlik ediyor. Bank gibi bahçe mobilyaları ile birlikte hoş bir oturma alanı yaratabileceğiniz bu sehpaları dış mekanlarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Palet Sehpalarda Farklı Boyut ve Ayak Seçimi

kahve rengi ve beyaz ayaklı palet sehpa

Palet sehpalar ergonomik ve işlevsel çözümler sunmaları sebebiyle öne çıkıyor. Farklı boyutlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz bu sehpalar ile geniş alanlarda etkileyici çözümler elde edebilirsiniz. Bu sehpa modelleri sıkça tekerlekli ayaklar ile kullanılsa da metal ya da ahşap ayaklarla da rahatlıkla kullanılabilir. 

Ayna ve Camın Güçlü Etkisi

üzeri camla kaplanmış palet sehpa modeli

Sehpaları farklı aksesuarla kullanmak mümkündür. Sehpanın boyutlarına uygun hoş kesimli bir cam ya da ayna yaşam alanlarında oldukça hoş bir görünüm elde etmenizi sağlar. Alanlarda ayna ve cam kullanımı daha ferah ve geniş bir görüntü ortaya çıkmasında etkilidir. Bu nedenle sehpaların üzerinde farklı kesime sahip, zevkinize uygun parçalar kullanabilirsiniz. 

üzerinde ayna olan palet sehpa

Köşe koltuk modellerinin ön kısmında bulunan geniş alanlarda dikdörtgen palet sehpa modellerini tercih edebilirsiniz. Özellikle uzanma koltuğu uzun olan tasarımların orta kısmında oldukça geniş bir alan kalır. Bu alanda palet sehpa kullandığınız zaman sehpayı dergilik, kitaplık ya da farklı aksesuarlar için depolama alanı olarak tercih edebilirsiniz.

Kaki Sehpa Modeli ile Renklerin Enerjisine Sahip Olun

mavi tonlarda modern palet sehpa

LODA'nın yenilikçi ve özgün tasarımlarından birisi olan Kaki sehpa modelini çok farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Mavinin en güzel üç tonunu başarılı bir geçiş ile sunan orta sehpa oldukça hoş bir ton sür ton uygulaması olarak adlandırılabilir. 

gizli çekmeceli orta sehpa 

Dekorasyonda renkleri ön plana çıkarmaktan keyif alan ya da açık renk ağırlıklı dekorasyonuna renk katmak isteyenlerin tercih edebileceği Kaki sehpa modelinin orta kısmında yer alan gizli depolama alanı günlük kullandığınız eşyalar için şık bir saklama çözümü sunuyor.

Whatsapp