SALON DEKORASYON ÜRÜNLERİ İLE YARATICI DİZAYN ÖNERİLERİ

Dekorasyonda hangi tarzı denemek isterseniz isteyen mutlaka doğru aksesuarlar kullanmanız gerekir. Elde etmek istediğiniz tarza uygun detaylara, renklere ve çizgilere sahip salon dekorasyon ürünleri ile hayallerinizdeki alanlara sahip olabilirsiniz.

Ufak dokunuşların sağladığı etkileyici değişimleri kullanmak için tek yapmanız gereken ne tür bir dekorasyon istediğinize karar vermek ve dekorasyonda kullanacağınız tüm parçaları bu karar doğrultusunda vermek olmalı. Yaratıcı, konforlu ve işlevsel çözümler sunan salon dekorasyon önerileri ile hem özgün hem de kullanışlı alanlar yaratabilirsiniz. Bu değişimi kolaylaştırmak için başvurabileceğiniz birkaç fikir size ilham vermenin yanı sıra kendinize uygun fikirler üretmenizde de yardımcı olacak.

ahşap ayaklı kahverengi koltuk takımı ve turuncu tekli koltuklar

Tarzınızı Belirleyin 

Dekorasyonda önceliğiniz her zaman belirli bir tarz belirlemek ve bu doğrultuda ilerlemek olmalıdır. Bunun aksi bir şekilde ilerlediğiniz zaman karmaşa, kaos ve dağınıklıktan daha fazlasını elde etmeniz mümkün değildir. Evinizin her alanında aynı tarzı kullanmak zorunda olmasınız da bu tarzların birbirleri ile geçişini sağlamanız önemlidir. Minimal bir salon istiyorsanız modern bir mutfak tercih edebilir, endüstriyel bir antre yapabilir ve geri kalan alanlarınızı da bu çizgilerle birlikte kullanabilirsiniz. Minimal bir salonu country mutfak ya da İskandinav bir yatak odası ile kullandığınız zaman her alanın birbiri ile uyumsuz olması ve geçişlerde rahatsızlık yaşamanız kaçınılmazdır. Genel bir tarz belirlemek ve bu tarz ekseninde farklı çalışmalar yapmak size doğru sonuç almanızda yardımcı olur. Bu noktada salon dekorasyon ürünleri doğru geçiş açısından oldukça önemlidir. Klasik bir salonda ahşap rengi ancak asimetrik detaylı bir konsol kullanırsanız evinizin geri kalanında daha modern çizgilere hoş bir geçişle yer vermiş olursunuz. 

Salon Dekorasyon Ürünleri ile Yapabilecekleriniz 

Dekorasyon ürünleri ile yapabilecekleriniz aslında sınırsızdır. Kendinize özgün bir tarz yaratabilir ya da trend olan bir tarzı rahatlıkla kendi zevkinize uygun hale getirebilirsiniz. Önemli olan bu değişimi hangi seçimlerle yapmanın daha doğru sonuçlar verdiğini bilmektedir. Eğer hayalinizdeki alanları yaratmak istiyorsanız eğer renkleri, desenleri, kumaşları ve şekilleri doğru kullanmanız önemlidir. Salon dekorasyon ürünleri ile yapabileceğiniz ufak dokunuşlar hakkında detaylı bilgilerle her zaman daha etkili sonuçlar alacaksınız. 

Konforlu ve İşlevsel Çözümler 

Salon dekorasyon ürünlerini kullanımdan önce iki ana kategoriye ayırarak seçim yapmayı kolaylaştırabilirsiniz. Öncelikli olarak depolama alanı gibi çözümler elde etmenize yardımcı olacak dekorasyon ürünlerini ihtiyaçlarınıza göre belirlemeli sonrasında ise aydınlatma ürünleri, sehpa modelleri ve minimal oturma parçalarını elindeki alana göre seçmelisiniz. Salon dekorasyon ürünlerini bu şekilde ikiye ayırdığınız zaman seçim yapma şansınız çok daha kolay olur. Salonunuzda ek depolama alanına ihtiyacınız var ama bunu elde etmek için özel olarak bir dolap daha almak istemiyorsanız dekorasyon ürünlerinden yardım alabilirsiniz. Depolama alanı olan sehpa modelleri, sandıklı puflar size yardımcı olacak salon dekorasyon ürünleri arasında yer almaktadır. Bununla birlikte salonunuzu olduğundan daha geniş göstermek için tercih edebileceğiniz aydınlatma ürünleri, ayna ya da cam gibi duvar aksesuarları ile de ufak dokunuşlar ile büyük etkiler elde edersiniz.

cam masalı ahşap yemek odası takımı

Renklerle Oynayın

Salon dekorasyon ürünleri size renklerle istediğiniz gibi oynama imkanı verir. Dekorasyonda genel renk seçiminin dışına çıkmak söz konusu büyük parçalar olduğu zaman zordur. Krem rengi ve kahverengi tonlarının hakim olduğu bir salonda canlı kırmızı renge sahip bir koltuk kullanamayabilirsiniz. Ancak bu rengi gerçekten seviyor ve yaşam alanınızda kullanmak istiyorsanız abajur, puf, şal ya da sehpa gibi parçalarda rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

turuncu renkli berjer ve renkli puflar

Estetik ve Özgünlük Bir Arada 

Dekorasyonda aksesuar kullanımı çok hassas olduğu için genellikle klasik fikirlerle ilerlemek daha güvenilir gelir. Aslında biraz risk almak ve cesaret göstermek yaşam alanlarınızda etkili değişimler yapmanızda yardımcı olur. Sade veya klasik bir yaşam alanı tasarladıysanız sıra dışı bir parça ile yaşam alanınızı farklılaştırabilirsiniz. Minimal dekorasyonda geometrik şekillerin baskın olduğu salon dekorasyon ürünleri tercih edebilirsiniz. Klasik bir yaşam alanına sahipseniz daha otantik kesimlere sahip parçaları kullanarak klasiğin getirdiği ciddiyetini rahatlıkla dağıtabilirsiniz.

minimal sehpa

Kumaşlardan İlham Alın 

Salon dekorasyon ürünleri arasında yer alan kırlent, puf ve örtü gibi kumaşı ile öne çıkabilen parçaları kullanarak yaşam alanlarınızda farklı etkiler yaratabilirsiniz. Retro tarzda bir salon dizayn etmek istiyorsanız canlı renklerin ve neon baskıların yer aldığı kırlentleri tercih edebilirsiniz. 1950?li yıllara gönderme yapmak için chesnut kanepe modellerini andıran düğmeli kadife pufları kullanabilirsiniz. Kadifenin yumuşak, göz alıcı ve havalı dokusunu yaşam alanlarınıza ufak parçalarla ekleyerek salon gibi önemli alanlarda normalden daha ihtişamlı bir görünüm elde etmeniz mümkündür.

Asimetrik Parçalar 

Monoton bir görünümden uzaklaşmanızı sağlayan salon dekorasyon ürünleri için tasarımda asimetrinin ön planda olduğu parçaları kullanabilirsiniz. Duvar rafları, kitaplıklar, konsollar ya da şifonyerlerde kullanılan asimetrik detaylar size daha enerjik bir yaşam alanı yaratma şansı verir. Dilerseniz bu mobilyaları özgün tasarımlara sahip aydınlatmalar ile ön plana çıkarabilirsiniz. 

Salonunuzu Parçalara Ayırın 

Geniş salonlarda dekorasyon oldukça zordur. Bu zorluk genellikle tek tip bir görünüm elde etmek ihtimalinin yüksek olmasından ortaya çıkar. Salon dekorasyon ürünleri ile yaşam alanlarınızı birbirini tamamlayan iki farklı konseptle kullanabilirsiniz. Geniş bir salonda hoş bir oturma alanı elde etmenizi sağlayan kanepe modellerini salonunuzun ortasına bir ayraç gibi koyabilirsiniz. Kanepenin sırt kısmına küçük bir raf, sehpa ya da çalışma masası koyarak yaşam alanızda geçişli bir ayrışma elde edebilirsiniz. Kanepe ile birlikte salonunuzu ikiye ayırmanızda yardımcı olan aksesuarlar dekorasyonda geçişin başlamasına yardımcı olur. Bu sayede yemek alanı, çalışma alanı ve oturma alanı gibi oluşumları daha rahat bir şekilde oluşturabilirsiniz. Tek tip bir dekorasyon yerine iki farklı dekorasyon yaşam alanınızın olduğundan daha büyük gözükmesini sağlarken aynı anda sürekli aynı alanda vakit geçirme hissini de ortadan kaldırır.

Yaşam Alanlarına Renkli ve Canlı Bir Dokunuş

açılabilir orta sehpa

Kanem orta sehpa yaşam alanlarınızı iki farklı tarzda destekleyen salon mobilyaları arasında yer almaktadır. Kapalı hali oldukça klasik bir orta sehpa görünümünde olan bu tasarım açıldığı zaman mevcut boyutunun iki katı ve renkli bir görünüme sahip olur. Salonların havasını tek bir hareket ile değiştiren salon dekorasyon ürünleri arasında yer alan Kanem sehpa modeli, klasik ve modern çizgiler arasında geçiş elde etmek isteyenler için oldukça işlevsel bir seçin. 

Ahşap ve Canlı Renklerin Mükemmel Uyumu

renkli tabure modelleri

Masif ahşap dekorasyonda oldukça sık kullanılan, kalitesi ve görünümü ile dikkat çeken malzemeler arasında yer almaktadır. Masif ahşap iskelet üzerine renkli bir oturma minderi ile hoş bir görünüme sahip olan Oyo tabure modelleri farklı boy ve renk seçenekleri ile salonlarda yumuşak bir hava elde etmenize yardımcı oluyor. 

Klasik ve Modern Çizgiler Bir Arada

siyah metal ayaklı ahşap sehpa

Salon dekorasyon ürünleri hem ihtiyacınız olan rahatlığı hem de şıklığı bir araya getirdiği zaman optimum sonuç almanızda yardımcı olur. Daytona konsol klasik tasarımı, ahşap görünümü ve modern metal kupları ile tam kararında bir dekorasyon yapmanızda yardımcı oluyor. Klasikten vazgeçemeyenler ancak klasik dekorasyonun çizgilerini her alanda kullanmak yerine modern dokunuşları tercih edenler için uzun ömürlü dekoratif bir çözüm sunan Daytona konsol modeli yaşam alanlarını ikiye ayırmak isteyenler için de klasikten moderne hoş bir geçiş yapma şansı veriyor.

YURT İÇİ VE YURT DIŞI MAĞAZALARIMIZA ULAŞIN LODA MAĞAZALARI